Apteeker soovitab: Lohe siirupid ja nende mõju lapse tervisele

Apteeker Hellika Loide räägib Lohe siirupitest ja nende mõjust lapse tervisele. Lohe siirupid koosnevad enamasti ravimtaimede ekstraktidest (islandi käokõrv, tüümian, kummel ja ingver Lohe Hingamisteede siirupis; punane päevakübar Lohe Immuno Echinacea siirupis; palderjan, meliss ja kannatuslill Lohe Rahustavas siirupis). Lohe Multivitamiini siirupis sisalduvad kõik olulised vitamiinid, sealhulgas raud, D- ja C-vitamiin.

Lohe Hingamisteede, Immuno Echinacea ja Rahustava siirupi koostis on hästi läbimõeldud, sisaldades ammu tuntud ja pikalt kasutuses olnud ravimtaimi. Hingamisteede siirupis sisalduvad islandi käokõrv, tüümian, kummel, ingver ja mustikamarjadest saadud mahl on tuntud oma põletikuvastase toime poolest. Islandi käokõrval on lisaks antibiootiline, köhavastane ja mähkiv toime, mistõttu kasutatakse teda palju köha ja bronhiidi ravis. Islandi käokõrv on kasulik kurgule, häälepaeltele ja neelule. Tüümian ehk aed-liivatee on vaadeldav külmetushaiguste rohuna – alandab palavikku, vähendab gripivaevusi, on rögalahtistav ja antiseptiline. Kummel sisaldab looduslikult C-vitamiini, mis on haigusest paranemiseks väga vajalik. Ingveri kasutatakse sageli gripi ja külmetushaiguste leevendamiseks – vähendab kurguvalu, köha ja nohu ning aitab võidelda võimalike nakkustega. Ingver tugevdab immuunsüsteemi ja tõstab keha vastupanuvõimet haigustele. Kõik koostisesse valitud toimeained on hingamisteedele soodsa toimega – siirup kiirendab hingamisteede haigustest paranemist, tugevdab hingamisteid, sobib suurepäraselt algava nohu ja köha ravisse ning järelravisse.

 

Lohe Immuno Echinacea siirupi peamine koostisosa punane päevakübar on immuunsüsteemi tugevdav – tõstab vastupanuvõimet nakkushaiguste (eriti külmetushaiguste) vastu, haigestumise korral kergendab põdemist ja kiirendab paranemist. On antibakteriaalse, seente-, viiruste- ja põletikuvastase toimega. Siirupi koostises olev C-vitamiin on üks olulisemaid immuunsüsteemi tugevdavaid vitamiine, selle tarbimine vähendab ülemiste hingamisteede infektsioone, aga ka nohu raskust ja kestvust. Viinamarjaseemne ekstrakt sisaldab ohtralt vitamiine ja mineraalaineid, mis on toeks immuunsüsteemile, olles viirusevastase ja antibakteriaalse toimega. Siirupi koostis on välja töötatud selliselt, et see sobib kasutamiseks lisaks haiguste ennetamisele ka haiguse ajal, kuna valitud ravimtaimed kergendavad ja lühendavad haiguse kulgu.

Lohe Rahustavas siirupis sisalduv palderjan on ammu tuntud ravimtaim, mille rahustavad, uinumist ja und soodustavad toimed on teaduslikult tõestatud. Palderjani erinevad toimeained annavad talle kompleksse mõju rahutuse, hirmutunde, stressi, uinumis- ja unehäirete ning keskendumisraskuste leevendamiseks. Siirupi teine põhikomponent meliss on tuntud juba antiikajast. Meliss on samuti rahustava, und soodustava ja unepuudust leevendava toimega – tema toime suureneb kasutamisel koos sarnase toimega taimedega (näiteks palderjan). Kannatuslille kasutatakse ärevushäirete ning stressi ennetamiseks ja raviks, samuti unetuse ja keskendumisraskuste korral. Lastele mõeldud rahustavate ja und soodustavate ravimpreparaatide osas on Lohe Rahustav siirup ainulaadne – sobilik kasutamiseks alates 1. eluaastast ja mõeldud nii hüperaktiivsuse leevendamiseks, keskendumise parandamiseks kui hea une tagamiseks.

Vitamiinid on asendamatud mikrotoitained, mis aitavad inimorganismil normaalselt toimida. Vitamiinide toidust kättesaamiseks tuleb toituda väga mitmekesiselt ja tervislikult (mis laste puhul on sageli keeruline, sest mitmekesisus eeldab lisaks puuviljadele, marjadele ka aed-ja köögivilju ning vähest töötlemist), seepärast on Lohe Multivitamiinide siirup meeldiva maitsega lisa sügis-talvisel perioodil, kui peenramaa ja viljapuud-põõsad enam saadusi ei anna. Lohe Multivitamiinide siirup erineb teistest omataolistest tugeva ja mitmekülgse koostise poolest.

Kogu Lohe tootesari on ainulaadse lapsesõbraliku koostisega: ei sisalda kunstlikke lõhna- värv-, magus- ega säilitusaineid. Siirupid on laktoosivabad, sojavabad, gluteenivabad, tärklisevabad jne., mistõttu sobivad allergikutele, taimetoitlastele ja mis kõige olulisem – kõik siirupid sobivad alates 1. eluaastast (võrreldes kummikommide ja närimistablettidega, mis on sobilikud alles 3. eluaastast).

Manustamine on lihtne – Hingamisteede siirupit tuleb võtta 2 korda päevas (nii tagab siirup ka öiste sümptomite parema kontrolli). Teised siirupid on mõeldud 1 kord päevas kasutamiseks ja vajaliku 5ml võib soovi korral lisada joogi sisse magustamiseks.