Taimne D-vitamiin

Järjest olulisemaks on muutunud teema, et millest saadakse D-vitamiin. Enamus Eestis müügil olevast D-vitamiinist on kas sünteetiline või siis saadud lambalanoliinist. Nüüd esimesena on oleme loonud D3-vitamiini, mis on taimset päritolu. Toidulisandite valikul tuleb selgeks teha, millise päritoluga on selles leiduvad vitamiinid, et saaksite just kõige parema imendumisega ja endale sobiliku.

MILLEST ON SAADUD TAIMNE D-VITAMIIN?

D-vitamiin on saadud mikrosambliku ekstraktist (Lichen extract). Mikrosamblik korjatakse, filtreeritakse ja sellest eraldatakse D-vitamiin, kogu protsess toimub kontrollitud keskkonnas. Mikrosamblik koosneb seeneniidistikust ja selle vahele põimunud vetikarakkudest, mis kasvab kas vees või niisketel aladel, mere ja järve kallastel ning kohtades, kus toimuvad tihti üleujutused.

TAIMSED VS ŽELATIINIKAPSLID

Hetkel olemasolevad kapslid jagunevad kaheks:

Želatiinikapslid– Želatiinil põhinevaid kapsleid saadakse läbi protsessi, kus keedetakse erinevaid loomseid saadusi: konte, kõõluseid, kärssi, kapju ja nahka. Selle protsessi lõpuks saadakse lõpuks maitsetu, lõhnatu ja värvitu aine, mida saab vormida kapsliteks.

želatiinis võib aga leiduda toksiine, sest paljudele loomadele antakse antibiootikume või toite, mida on pestitsiididega töödeldud.

Taimsed kapslid– Alternatiiviks on taimsed kapslid, mida saadakse tselluloosi töödeldes. Tihti eelistatakse neid inimeste poolt, kes ei taha loomseid saadusi tarbida, kas usulistel või moraalsetel põhjustel, kuid taimsed kapslid on populaarsust kogumas ka terviseteadlike tarbijate hulgas.

MIS ON LAMBALANOLIIN?

Lambalanoliin pole midagi muud kui loomavaha, mis saadakse lambavillast teatud viisi töötlemisel. Seda on juba iidsetest aegadest alates  rafineerimata kujul kasutatud, kuid tänapäeval kasutatakse puhastamiseks spetsiaalseid tehnoloogiaid, mis võimaldavad sellest eemaldada mustuse ja kahjulikud lisandid.

VAATA LÄHEMALT MEIE TOODET: Taimne D3-vitamiin

NB! D3-vitamiin on saadud merevetikatest. Taimsest ekstraktist kapsel. Ei sisalda želatiini, e-aineid ega värvaineid. Sobib taimetoitlastele! Täiesti looduslik ja naturaalne!