Magneesiumtsitraat – tõhus treeningu abiline

Kevade tulekuga ärkab loodus ja meie keha. Suurepärane aeg neile, kes soovivad suvehooajaks ennast vormi saada. Igasugune treening peale pikka pausi on kehale suur stress. Seetõttu tuleks treeningut alustada järk-järgult, vaikselt alustades.

Alusta treenimist targalt

Oleme kokku kogunud soovitused, mida tasub taas trenniga alustades kindlasti jälgida. Treenides targalt ja teadlikult on soovitud hea enesetunne ning rahulolu kiired tulema.

  • Vigastuste vältimiseks pööra alguses rohkem tähelepanu soojendusele.
  • Alusta treeningut lihtsate baasharjutustega.
  • Esialgne treening peaks sisaldama harjutusi kõigile lihasrühmadele maksimaalselt 1-2 seeriaga ning 8-12 kordustega. See on täiesti piisav, et keha harjuks füüsilise tegevusega.
  • Alguses tee harjutusi oma keharaskusega ning 4-6 nädala pärast võta kasutusele lisakoormust ja -raskust. Suurendage koormust järk-järgult, aeglaselt.
  • Ära unusta seeriate vahel puhata. Joo palju vedelikku, ära seisa paigal, proovi end liigutada.
  • Kui eelistad rühmatreeninguid, alusta pehmete fitnessi tundidega.
  • Pööra erilist tähelepanu harjutuste sooritamise tehnikale. Vale tehnika pole mitte ainult tulemuste puudumine, vaid ka treeningu ajal tekkivate vigastuste peamine põhjus.
  • Kui pole oma teadmistes ja kogemustes kindel, on parem kasutada treeneri abi.
  • Ära unusta treeningu õiget lõpetamist. Suurepärane oleks kardioseadmete kasutamine (15-20 minutit) või venitus. Venitus aitab lõõgastuda ja vähendab lihaste valulikkust ning hõlbustab taastumist.
  • Optimaalne paus treeningute vahel on 1 päev (maksimaalselt 2 päeva).
  • Ära treeni mitu päeva järjest, keha vajab taastumiseks aega.

Ära oota head ilma, järjekordset esmaspäeva ja uut aastat. Alusta treenimisega kohe. Regulaarne treenimine viib kindlasti nähtavate tulemusteni. Jälgi enda edusamme, et saada rahuldust oma välimuse ja enesehinnangu paranemisest.

Magneesium toetab sinu treeningut

Sportimise üks olulisemaid osasid on ka treeningu järgne taastumine- uni, puhkus, ja toitumine. Lisaks tavapärasele toitumisele on oluline trenniga alustades jälgida, et toit sisaldaks piisavas koguses mikrotoitaineid, millest üks on magneesium.

Magneesiumtsitraadi vajalikkus

Intensiivse ja raske treeningu ajal saab luukude vahel mikrotraumasid. Magneesium osaleb luu moodustumise ja taastamise protsessis ning energia- ja süsivesikute ainevahetuses. Magneesiumi hulk kehas mõjutab otseselt südame verevarustuse kvaliteeti.

Samuti magnesiumsitraat on kiiremini imenduv ning  aitab kaltsiumil imenduda. Kaltsium on omakorda meie tugevate luude, küünte, ilusa naeratuse ja tervete tugevate juuste alus.

Magneesium kiirendab ainevahetust ja osaleb valkude sünteesis. Piisav kogus magneesiumit kehas mõjutab positiivselt treeningute produktiivsust – käivitab lihaste kasvu, suurendab nende tugevust.

Magneesium – millal ja palju võtta

Ükskõik, mis tüüpi kehalise tegevusega tegeled – jooksmine, kõndimine või jõutreening, vajab keha magneesiumi tavapärasest rohkem, kuna mineraalained erituvad higiga.

Magneesiumipuuduse vältimiseks ja töövõime säilitamiseks varusta oma keha piisava koguse magneesiumiga. Magneesiumi soovitatavad ööpäevased annused on vastavalt 300 mg ja 400 mg olenevalt vanusest ja soost ning elustiilist.

Sportlaste päevane magneesiumi vajadus võib olenevalt spordialast ja sportlikest vajadustest olla kaks kuni kolm korda suurem. Magneesiumi ei soovita võtta enne treeningut, kuna see lõdvestab lihaseid ja omab kerget lahtistavat toimet, mis võib jõudlusele halvasti mõjutada.

Tervisepüramiid toetab sportimist

Tervisepüramiid on tuntud brändina Eesti turul olnud juba rohkem kui 15 aastat. Selle aja jooksul oleme pugenud sügavale inimeste südametesse ja tegutseme jätkuvalt selle nimel, et olla Eesti inimeste jaoks olemas ning pakkuda võimalust olla terve, töövõimeline ja positiivne.

Tervisepüramiidi toodete soovitused:

Magneesium B6 apelsinimaitselised lahustuvad tabletid

Paljud elemendid imenduvad organismis paremini vitamiinide juuresolekul. See kehtib ka magneesiumi kohta, mida soovitatakse võtta koos vitamiiniga B6. Sellel kombinatsioonil on lisaks positiivne mõju südame ja veresoonte talitlusele, närvisüsteemile ja hormonaalsele tasemele.

Magneesiumtsitraat 1300 mg tabletid

Magneesiumtsitraadi tabletid sisaldavad optimaalses ja tasakaalustatud magneesiumi annust, mis sobib suurepäraselt nii sportlastele kui ka inimestele, kes ei ole spordiga üldse seotud. Kuna selle põhikomponent on tsitraadi vormis, on see kergesti seeditav, imenduv ning sellel on ka suurem ja kiirem mõju.